Get Adobe Flash player

„Stare sprzęty niemi świadkowie narodzin niejednej polskiej tradycji. Wyparte przez współczesne urządzenia i odłożone przez swych właścicieli do lamusa. A przecież kiedyś były nowe i błyszczące… Dziś już stanowią tylko cząstkę historii, w której należy im się szczególne miejsce, są to przecież nasze korzenie… ”

Zacytowane słowa stanowią doskonałą ramę i tło do utrwalenia informacji na temat wystawy „Historia i tradycja regionu Lokalnej Grupy Działania Ziemia Gotyku”.

Projekt jest efektem pracy członków Stowarzyszenia Rozwoju Gminy Łysomice i współfinansowany jest ze środków Europejskiego Funduszu Społecznego w ramach Programu Operacyjnego Kapitał Ludzki. Autorzy projektu za podstawowe cele wystawy uznali wyposażenie dzieci, młodzieży i dorosłych mieszkańców w wiedzę z zakresu historii i kultury regionu, stworzenie ciekawej oferty edukacyjnej oraz pobudzenie wśród mieszkańców tożsamości z miejscem zamieszkania. W ramach projektu zaplanowane zostało zorganizowanie dla wszystkich grup wiekowych wystaw eksponatów historycznych po jednej wystawie w każdej gminie należącej do Lokalnej Grupy Działania „Ziemia Gotyku” oraz jednej dodatkowej wystawy promującej projekt na terenie sąsiedniej LGD. Na każdej wystawie zaprezentowano ponad 100 eksponatów pochodzącej z prywatnej kolekcji. Wszystkie eksponaty zostały zinwentaryzowane, opisane i wydane w formie katalogów i folderów informacyjnych rozdawanych podczas wystaw.

 

Kalendarium

wrzesień 2021
P W Ś C Pt S N
30 31 1 2 3 4 5
6 7 8 9 10 11 12
13 14 15 16 17 18 19
20 21 22 23 24 25 26
27 28 29 30 1 2 3
Ulti Clocks content

- Warto zobaczyć -

Szanowni Państwo!

Jeżeli jesteście w posiadaniu artykułów historycznych i zabytkowych gospodarstwa domowego, maszyn rolniczych, mebli i innych – możecie przyczynić się do powiększenia naszej wystawy ofiarując te rekwizyty na rzecz Stowarzyszenia Rozwoju Gminy Łysomice.

Osoba do kontaktu: Adam Kozłowski, tel. kom. 601-262-454